Jak vznikal Deník háčkomaniačky 

04.03.2021

Jak vznikal náš první produkt? Bylo to spontánní - přesně tak, jak to mám ráda.

Když jsem začala s háčkováním, byly zrovna "in" háčkované hračky. Až nedávno celá naše rodina najela na trend háčkovaných šátků z duhových přízí. Nevím jak vy, ale my nikdy neděláme objednávku na jedno klubíčko. To je přece neekonomické! Navíc vám ten mizera košík ukazuje, kolik zbývá přihodit, abyste měli poštovné ZDARMA...

Brzy se nám začaly doma hromadit krabice s klubíčky a s každou novou zásilkou jsme objednávaly i nové návody. Klubíček a návodů bylo zkrátka brzy více, než bylo času. A protože já nejsem nijak trpělivá, často mám začatých víc projektů najednou a stává se, že ztrácím přehled o tom, z jaké příze háčkuji a podle jakého vzoru.

Deník háčkomaniačky vznikl právě jako reakce na mou potřebu vést si přehled o svých háčkovacích projektech. Není totiž nic horšího, než najít klubíčko s napůl hotovým šátkem a nemít ani tušení o tom, co je to vlastně za vzorek a jak šátek dokončit. (Ano, takové šátky mám asi 3...). S pomocí svého Jabka navrhla desky deníčku a hrubý návrh jednotlivých stránek. Dlouhou dobu jsme ladily rozložení jednotlivých prvků na stránce, písmo, délku řádků, velikost písma a podobné "detaily". 

V tu chvíli jsme ještě moc nepřemýšlely nad nějakou velkou distribucí, šlo spíš o malý rodinný projekt. Pak se nám ale na Facebooku dostalo krásné zpětné vazby, a tak jsme udělaly dotisk. Domluvily jsme se s partnerských e-shopem Akoupim, aby se nám postaral o distribuci, sklad a převoz zásilek. Prvních pár kousků jste mohli vidět i na e-shopu Motýlinky, který vám určitě doporučujeme navštívit.

Proč nemáme vlastní e-shop? Financování a vytváření vlastního e-shopu by se nám zatím nevyplatilo. Doufáme, že v budoucnu na to také dojde, ale zatím jsme se rozhodly jít cestou partnerských prodejců.

Jak to máte s háčkovacími projekty vy? Začínáte nový až tehdy, když jeden dokončíte? Nebo jste jako já? 

Mějte se MaKa-Kově!

Mája 

PS: Pokud jste spíš jako Káťa a máte vždy začatá jen jeden háčkovací projekt, můžete deníček využívat jako milý seznam vašich úspěchů. ;-)