Jak to všechno začalo

15.02.2021

Ahoj, jsem Mája a jsem blázen do háčkování. A vlastně nejen do háčkování, také do šití, digitálního umění a kyselých okurek. Ale o tom zase někdy jindy. V tomhle článku bych se s Vámi ráda podělila o to, jak to všechno začalo.

Ruční práce mi nikdy moc nešly, přestože mě ohromně bavily. Navíc mezi mé přednosti určitě nepatří trpělivost, ani preciznost, takže jsem u ničeho dlouho nevydržela. Jako asi každá malá holčička jsem zkoušela vyšívat, malovat na sklo a plést náramky přátelství. Nic z toho mi ale neučarovalo tolik, jako háčkování. K háčku jsem se dostala, když mi bylo asi 15 let a tehdy jsem se pokoušela uháčkovat si pončo z babiččiných čtverců. Pořád ho mám ve skříni, i když už je mi trochu malé.

Pak přišla éra háčkovaných hraček. První hračka, kterou jsem uháčkovala byla žirafa. Naštěstí asi nikde nemám její fotku, nebyla zrovna reprezentativní, ale tehdy jsem na ni byla náležitě pyšná. Do hraček nás zatáhla babička, jak jinak. Nevím, jak to máte s babičkami vy, ale ta naše denně projíždí Pinterest a drží krok s nejnovějšími trendy v kreativním světě.

Brzy jsme háčkování podlehly natolik, že bylo třeba kupovat 5 kilové pytle výplně, háčky různých barev a velikostí, značkovače, knoflíky, chrastítka, a samozřejmě nové příze.

V průběhu háčkovací horečky jsem se občas chodila odreagovat do photoshopu. Na to se přirozeně nabalily příležitosti práce v marketingu. Navrhla jsem pár vizitek, webových stránek, příspěvků na sociální sítě, obrázků na loga a podobných věcí. A právě tehdy se zrodil nápad na vytvoření značky MaKa-K.

Pořídila jsem si grafický tablet a úplně zanevřela na papír. Na rozdíl od Káti, druhé polovičky značky MaKa-K, jsem mnohem radši, když nemusím řešit gramáž papíru, kvalitu barev, složení štětin štětce, pigment pastelek a nepořádek na stole. S malířským štětcem bych si akorát tak vypíchla oko. A proto nejraději pracuji s tabletem a Apple tužkou, po kterém nemusím uklízet sebe ani stůl a můžu si ho vzít kamkoli s sebou. Navrhla jsem v něm náš první produkt, deník háčkomaniačky, proto dnes můžu hrdě říct, že je Jabko (můj iPad) plnohodnotnou součástí našeho týmu.

S Káťou jsme nezůstaly u háčkování, díky prvnímu lockdownu jsme podlehly i šicí mánii, ale o tom snad někdy příště.

Zatím se mějte MaKa-Kově a nedělejte vopičárny.

Mája