Šicí deníček a plány na maniakální sadu 

04.03.2021

A je to venku! Před pár týdny jsme pustily do světa náš nový produkt, deník švadlenky. Jak k tomu došlo? Z posledního článku už asi víte, jak to máme se šitím a jak jsme se ke stroji vůbec dostaly. Pokud jste ho ještě nečetli, můžete ho najít TADY.

Proč vznikl deník švadlenky? Nevím, jak to máte vy, ale u nás v obýváku je taková bílá komoda, která je úplně plná šicího harampádí. Snažíme se mít na všechno krabičky a srovnané nitě podle barev, ale jen co se vytáhne stroj a stříhne do látky, všude se válí špendlíky, kolíčky na šití, křídy, nitě, bobiny.... kdo sežral ty nůžky, teď tady byly?!

No ale to předbíháme. Prvně nastává ta nudná část, kdy je třeba nakreslit a vystřihnout střihové díly. Já mám pět dioptrií, takže si umíte představit, jak dlouho to asi trvá. Po vystřižení všech dílů je třeba založit složku s názvem střihu a velikosti. A tady začíná ten problém. Těch složek už máme nepočítaně a ani tak už si nepamatujeme, co jsme všechno z daného střihu ušily a jaké změny udělaly. A u tohoto střihu - seděla mi 36, nebo jsem vzala větší jakože i s přídavky na švy? Taky ten střih nemusel být jen jeden, že... Na to je největší expert Káťa, poměrně běžně šije podle kompilátu čtyř střihů, kdo si ale má pamatovat, jestli z tohohle trička použil na šaty rukávy nebo dolní polovinu předního dílu, že? A přitom se to tak osvědčilo - škoda to muset zkoušet znova.

Tak tady přichází ke slovu deník švadlenky. Udržujeme si tak přehled o materiálu, ze kterého šijeme, ceně, spotřebě apod. Stejně jako deník háčkomaniačky je i deník švadlenky takovým naším šicím portfoliem.

Co bude dál? Po vydání deníku švadlenky se nám začal v hlavách rodit nápad na vytvoření "maniakální sady" deníčků. Jako kreativní duo nám nestačí jen háčkování a šití, chystáme se i na pletení! Jako další v pořadí se můžete těšit na Vlněný deník, který bude opět v pastelových deskách s kroužkovou vazbou a naší ilustrací.

Tak co, těšíte se????

Mějte se MaKa-Kově a nedělejte vopičárny!

Mája

© 2021 MaKa-K
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!